10 grudnia 2021
12:00
Ośrodek Treningowy "Łodzianka"

Zimowy sparing z rezerwami Widzewa Łódź bez rozstrzygnięcia

W wieńczącym rundę jesienną meczu sparingowym, GKS Bełchatów zremisował z rezerwami Widzewa Łódź 1:1. Spotkanie rozegrano na boisku Ośrodka Treningowego „Łodzianka”, a w szeregach „Brunatnych” wystąpiło kilku testowanych zawodników. To ostatni akt spotkań pierwszej drużyny w tym roku kalendarzowym.

Jeszcze przed meczem 20. kolejki eWinner 2 Ligi wiadomym było, że piłkarze nie zakończą rundy meczem z Ruchem Chorzów. Trener Kamil Socha zaaplikował zespołowi kolejny tydzień treningu, który był także okazją do przyjrzenia się testowanym przez bełchatowski klub zawodnikom. W piątkowym meczu kontrolnym zaprezentowali się piłkarze, którzy w ostatnich miesiącach rzadziej występowali na ligowych boiskach oraz grono ośmiu testowanych zawodników.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli łodzianie za sprawą trafienia Mateusza Gołdy w 10. minucie meczu. Biało-zielono-czarni wyrównali w 39. minucie, gdy bramkarza Widzewa pokonał testowany Kamil Niewiadomski. Więcej goli w tym spotkaniu nie padło, a GKS Bełchatów zakończył rok remisem.

Start przygotowań do rundy wiosennej zaplanowano na 5 stycznia.

Widzew II Łódź – GKS Bełchatów 1:1 (1:1)
Bramki: Mateusz Gołda 10 – Kamil Niewiadomski 39

Widzew II Łódź: (I połowa) zawodnik testowany I – Konrad Cieślak, zawodnik testowany II, Hubert Lenart, Damian Pokorski – Ricardo Gonçalves, Adam Dębiński, Łukasz Plichta – Mateusz Gołda, Jakub Juchacz, Mateusz Malec. (II połowa) Mateusz Ludwikowski – Konrad Cieślak (56. Damian Pokorski), zawodnik testowany III, Nikodem Wszołek, Filip Becht – Adam Dębiński, Dawid Telestak, Łukasz Plichta – Damian Skrzeczkowski, Filip Przybułek, Mateusz Gołda
GKS Bełchatów: Leonid Otczenaszenko (68. Dawit Poghosjan) – Michał Pojasek, Hubert Jakubiec, Mateusz Mikulski, Oskar Przywara (46. Mateusz Kaflowski) – Nataniel Balcerzyk (30. Rafał Kujawa), Oskar Sikorski (46. Jeremiasz Górlaczyk), Bartosz Bujalski (46. Adrian Bielka), Kamil Niewiadomski (70. Szymon Rak) – Vinicius de Oliveira Veneranda (46. Adriano Corro) – Szymon Rak (46. Jakub Miarka).

Żółta kartka: Przybułek

Źródło: GKS Bełchatów