• Szymon Lewicki 10.
22 stycznia 2022
13:30

Gol Lewickiego na wagę drugiego wygranego sparingu

W drugim zimowym sparingu podopieczni Kamila Sochy mierzyli się z ligowym rywalem, Zniczem Pruszków i dzięki bramce Szymona Lewickiego okazali się lepsi od gospodarzy, odnosząc drugie zwycięstwo w okresie przygotowawczym.

Brunatni szybko objęli prowadzenie, bowiem już w 10. minucie bramkarza pruszkowian pokonał nowy napastnik GKS-u, Szymon Lewicki. 33-latek dobił uderzenie Łukasza Wrońskiego. Po zmianie stron bramki nie padły, a Brunatni skromnie pokonali ligowego rywala, z którym w obecnych rozgrywkach grali dwukrotnie: wygrywając 3:2 w Bełchatowie, oraz remisując 0:0 w Pruszkowie.

W drugiej połowie na murawie sztab kontynuował obserwację testowanych od jakiegoś czasu bramkarza Dariusza Szczerbala oraz zawodników z pola: Alexandra Zalecznego oraz Jakuba Nowakowskiego. Nową twarzą spośród kandydatów do gry w GKS-ie okazał się ukraiński defensor, Danylo Sayenko. Urodzony w 2000 roku piłkarz w w ostatnim czasie reprezentował barwy drugoligowego Yarudu Mariupol. Obecnie pozostaje wolnym zawodnikiem.

Z powodu urazów na boisku nie pojawili się Kamil Niewiadomski, Mateusz Gancarczyk oraz Dawid Flaszka.

Znicz Pruszków – GKS Bełchatów 0:1 (0:1)
Bramki: Szymon Lewicki 10

GKS Bełchatów (I połowa): Leonid Otczenaszenko – Nikodem Niski, Kajetan Kunka, Mateusz Mikulski, Mateusz Szymorek – Łukasz Wroński, Waldemar Gancarczyk, Marcin Ryszka, Damian Warnecki, Artur Golański – Szymon Lewicki
GKS Bełchatów (II połowa): Dariusz Szczerbal (testowany) – Jakub Miarka, Danylo Sayenko (testowany), Oskar Przywara (72. Mateusz Kempski), Alexander Zaleczny (testowany) -Kamil Mizera, Michał Graczyk, Jeremiasz Góralczyk, Jakub Nowakowski (testowany), Adrian Bielka – Szymon Sołtysiński