17 września 2022
16:30
Stadion PKS Polonii

Piotrków Trybunalski zdobyty! GKS lepszy od Polonii

W hitowym meczu 10. kolejki BetCris IV ligi GKS Bełchatów okazał się lepszy od sąsiadującej tuż za jego plecami Polonii, która będąc na fali wznoszącej po czterech zwycięstwach z rzędu, liczyła na kontynuacje passy. Ambitne plany gospodarzom pokrzyżowali „Brunatni”, wygrywając 3:0 i wywożąc z Piotrkowa Trybunalskiego komplet punktów.

W derbach dawnego województwa piotrkowskiego strzelanie już  10. minucie rozpoczęli bełchatowianie. Łukasz Wroński po podaniu ze skrzydła od Mikołaja Boćka pokonał bramkarza rywali po raz pierwszy. W 22. minucie wynik podwyższył 18-letni Szymon Sarnik, który odważnie wbiegł w pole karne. Dla wychowanka GKS-u było to premierowe trafienie na czwartoligowych boiskach. W drugiej połowie Polonia próbowała gonić wynik, lecz szczelna obrona biało-zielono-czarnych nie pozwoliła miejscowym na zbyt wiele. Im bliżej końca spotkania, tym gra się zaostrzała, czego konsekwencją była m. in. czerwona kartka dla zawodnika gospodarzy, Dawida Lenarcika po faulu na Mateuszu Szymorku. W przedłużonym czasie gry wynik ustalił wprowadzony chwilę wcześniej na plac Bartłomiej Trzeboński, wykorzystując podanie Łukasza Wrońskiego, z bliska pakując piłkę do siatki.

Tym samym GKS dopisał do swojego dorobku kolejne trzy punkty. Podopieczni Bogdana Jóźwiaka wciąż są wiceliderem tabeli i tracą jedno „oczko” do rezerw Widzewa. W najbliższy weekend GKS zmierzy się na własnym stadionie z Włókniarzem Zelów.

Polonia Piotrków Tryb. – GKS Bełchatów 0:3 (0:2)
Bramki: Łukasz Wroński 10, Szymon Sarnik 22, Bartłomiej Trzeboński 90+2

Polonia Piotrków Tryb.: Jakub Kłys – Oskar Pióro, Maciej Brodecki, Krzysztof Wojciechowski, Marcin Mielczarski, Dawid Lenarcik, Dawid Przybysz, Paweł Drągowski (81. Adam Gambka), Oskar Kowalski, Mateusz Jakubiak, Adrian Malicki.
GKS Bełchatów: Leonid Otczenaszenko – Sebastian Ochocki, Mariusz Holik, Jarosław Trzeboński, Mateusz Szymorek – Mikołaj Bociek, Artur Golański – Szymon Sarnik (76. Mikołaj Grzelak), Damian Warnecki (36. Kamil Mizera), Łukasz Wroński – Przemysław Zdybowicz (88. Bartłomiej Trzeboński).

Żółte kartki: Brodecki, Przybysz, Mielczarski – Holik, Zdybowicz, Golański