24 września 2022
16:00
GieKSa Arena w Bełchatowie

Warnek-show daje komplet punktów! GKS lepszy od Włókniarza Zelów

W sobotnim meczu 11. kolejki Betcris IV ligi GKS Bełchatów pokonał Włókniarza Zelów 4:1. GKS do zwycięstwa poprowadził autor trzech goli, Damian Warnecki. „Brunatni” komplet punktów okupili kolejnymi urazami podstawowych piłkarzy Bogdana Jóźwiaka.

Od początku spotkania biało-zielono-czarni prowadzili grę, a już w 4. minucie gracze gospodarzy „obili” poprzeczkę. GKS kontynuował swoje ataki, czego efektem była bramka Szymona Sarnika z 15. minuty. Brunatni dalej atakowali, a rywale z Zelowa próbowali zagrozić naszej bramce ze stałych fragmentów gry. W 38. minucie Leonid Otczenaszenko sfaulował we własnym polu karnym Kamila Bendkowskiego, a sędzia wskazał na jedenasty metr od bramki. Rzut karny na gola zamienił Eryk Smuga. Natomiast nasz bramkarz opuścił murawę z powodu kontuzji, podobnie jak w 27. minucie strzelec bramki, Szymon Sarnik. W ostatniej akcji pierwszej połowy Damian Warnecki dobił strzał Łukasza Wrońskiego i na przerwę GKS schodził ze skromnym prowadzeniem.

W drugiej połowie piłkarze obu zespołów nie zagrażali bramkarzom, a piłka krążyła w centralnych częściach boiskach. Jednak w 63. minucie Damian Warnecki wpisał się ponownie na listę strzelców. Podobnie jak przy swojej pierwszej bramce, dobił obronione przez Bruchajzera uderzenie Łukasza Wrońskiego. Młody skrzydłowy GKS-u nie spoczął na laurach, bowiem cztery minuty później wykorzystał podanie od Mateusza Szymorka i zdobył swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu! W 73. minucie „Warnek” dołożył do swojego konta asystę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Zagranie kolegi wykorzystał Przemysław Zdybowicz, który wpisał się na listę strzelców w ostatniej chwili, bowiem po zdobyciu gola został zmieniony. W ostatnim kwadransie swoje szanse mieli jeszcze Bartosz Bujalski czy Łukasz Wroński, lecz więcej bramek przy Sportowej 3 kibice już nie zobaczyli.

GKS Bełchatów – Włókniarz Zelów 5:1 (2:1)
Bramki: Szymon Sarnik 15, Damian Warnecki 45+5, 63, 67, Przemysław Zdybowicz 73 – Eryk Smuga 40 (k)

GKS Bełchatów: Leonid Otczenaszenko (44. Bartosz Szelong) – Sebastian Ochocki, Mariusz Holik, Jarosław Trzeboński, Mateusz Szymorek  – Mikołaj Grzelak (69. Miłosz Nowak), Bartosz Bujalski, Łukasz Wroński – Szymon Sarnik (27. Kamil Mizera), Damian Warnecki (74. Tomasz Bąkowicz), Przemysław Zdybowicz (74. Bartłomiej Trzeboński)
Włókniarz Zelów: Kamil Bruchajzer – Dawid Sikorski (86. Damian Wdowiak), Kamil Bendkowski, Krzysztof Cygan, Piotr Boczkiewicz (70. Mateusz Jaszczak), Albin Maciejewski, Eryk Smuga (70. Szymon Czyżewski), Norbert Stefaniak (77. Mohamed Conteh), Bogdan Fokasiev, Piotr Golański, Remigiusz Waszak (66. Szymon Rosiak)

Żółte kartki: Szymorek, Otczenaszenko – Boczkiewicz
Sędzia: Jakub Jaskulski