Tylko jedno w głowie mamy – trzy punkty! Zapowiedź meczu z Włókniarzem

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Po derbowym zwycięstwie przeciwko Polonii Piotrków Trybunalski (3:0), podopiecznych Bogdana Jóźwiaka czeka kolejny ważny pojedynek. Tym razem – po raz kolejny w tym sezonie – „Brunatni” zmierzą się w derbach powiatu. Czy GKS Bełchatów ogra przy Sportowej 3 zelowski Włókniarz? Zapraszamy na zapowiedź meczu!

CHARAKTERYSTYKA RYWALA

Włókniarz Zelów

Rok założenia: 1922
Adres: ul. Piotrkowska 55/57, 97-425 Zelów
Barwy: niebiesko-biało-zielone
Trener: Dawid Wnuk
Stadion: Stadion im. Krzysztofa Surlita w Zelowie

Włókniarz Zelów to klub założony równo sto lat temu. Mimo długiej historii, zelowianie nie byli w stanie przebić się do czołówki polskiej piłki. Najwyższą ligą, w jakiej grali, jest trzeci poziom rozgrywkowy. Od wielu lat występują natomiast w IV lidze, nie mogąc przebić się na wyższy poziom. W obecnym sezonie zespół Dawida Wnuka gra „w kratkę”. Zelowianie uzbierali dziesięć punktów, co pozwala im zajmować 14. miejsce w tabeli. W ostatnich trzech meczach pokonali jedynie Zryw Wygoda (3:1), ulegając Polonii Piotrków Tryb. (0:3) oraz Skalnikowi Sulejów (0:2).

SYTUACJA W GKS

Biało-zielono-czarni nadal nie zatrzymują się na ligowych boiskach. W miniony weekend ograli na wyjeździe Polonię Piotrków Tryb. (3:0). Do meczu z Włókniarzem przygotowali się na czterech jednostkach treningowych.

CZY WIESZ, ŻE…

W przeszłości szerokie grono piłkarzy reprezentowało barwy obu ekip. Mowa tutaj między innymi o Jakubie Tosiku (wychowanek Włókniarza, w GKS-ie w latach 2004-2010), braciach Wiesławie i Krzysztofie Surlitach (wychowankowie Włókniarza, w GKS-ie w latach 1986-88), Sylwestrze Szkudlarku (wychowanek GKS-u, we Włókniarzu w 2004-2005 roku), Robercie Górskim (we Włókniarzy w roku 2008, w GKS-ie w latach 1992-1996, 2005 i 2007), Jacku Berensztajnie (wychowanek GKS, we Włókniarzu 2008-2012), Krzysztofie Michalaku (wychowanek GKS-u, we Włókniarzu w latach 2009-2011) czy Mariuszu Zawodzińskim (wychowanek GKS-u, we Włókniarzu wiosną 2021 roku).

Obecnie w kadrze Włókniarza znajdują się wychowankowie GKS-u Bełchatów, którzy w ubiegłym sezonie reprezentowali rezerwy „Brunatnych”: Bartłomiej Tomski, Norbert Stefaniak, Szymon Czyżewski i Dawid Kmiecik. Ponadto w szeregach naszego rywala występują Albin Maciejewski (20 spotkań, 2 gole w pierwszej drużynie GKS-u), Kamil Bruchajzer (10 meczów w pierwszej drużynie GKS-u) czy Mateusz Stolarczyk (7 występów w pierwszej drużynie GKS-u).

EPILOG

Spotkanie z Włókniarzem to kolejne spotkanie GKS-u, w którym jest faworytem. Nie da się bowiem ukryć, że wicelider ligowej tabeli niemal zawsze uchodzi za drużynę, której bliżej do zwycięstwa. Mecz przeciwko zelowianom rozpocznie się w sobotę o godzinie 16.00. Transmisja na kanale YouTube HattrickTV.