27 września 2023
17:30
Miejski Stadion Sportowy

Zadanie wykonane. GKS Bełchatów gra dalej w okręgowym Pucharze Polski

W starciu z występującym w Klasie A zespołem zobaczyliśmy zawodników, którzy rzadziej pojawiają się na trzecioligowych boiskach. Zmiennicy wykonali jednak swoje zadanie i biało-zielono-czarni meldują się w kolejnej rundzie pucharu tysiąca drużyn.

W odmienionym składzie wybiegli na sztuczną murawę w Tomaszowie Mazowieckim podopieczni Bogdana Jóźwiaka. Szansę debiutu otrzymali m.in. Jakub Kowalski, Kamil Jasińki czy Marcel Sadziński. „Brunatni” od pierwszych minut dominowali, lecz nie byli w stanie przekuć tego w zmianę wyniku. W 9. minucie czujność bramkarza sprawdził Szymon Sarnik. Liczne ataki GKS-u zostały nagrodzone w 30. minucie, kiedy podanie z lewej strony boiska Serhija Napolova wykorzystał Kamil Mizera. Jeszcze przed przerwą dobre próby oddali Jakub Szczepaniak oraz Marcel Sadziński, lecz więcej goli w tej połowie nie padło.

Po zmianie stron bełchatowianie kontynuowali dobrą grę, dążąc do podwyższenia prowadzenia. Aktywny wciąż był 16-letni Sadziński, lecz stając oko w oko z bramkarzem rywali przegrywał pojedynki. W 54. minucie Klaudiusz Krasa przymierzył z 16. metra i otrzymał nagrodę za wcześniejsze próby. GKS podwyższył prowadzenie do 2:0. W kolejnych minutach poprzeczkę obił Hubert Karpiński, a rajdem zakończonym nieudanym strzałem popisał się Dawid Woźniakowski. Swoje szanse mieli również goście, którzy w drugiej połowie odważniej ruszyli do przodu, lecz tego wieczoru bramki strzelał tylko jeden zespół.

Wkrótce poznamy rywala GKS-u Bełchatów w V rundzie okręgowego Pucharu Polski.

Lechia II Tomaszów Maz. – GKS Bełchatów 0:2 (0:1)
Bramki: Kamil Mizera 30, Klaudiusz Krasa 54

Lechia II Tomaszów Maz. (skład wyjściowy): Szymon Czerzniewski – Damian Kwaśniak, Michał Piekarski (64. , Jakub Gogol, Oskar Golec, Mateusz Węgrzynowski, Mateusz Bąkowski. Wiktor Pełka, Mateusz Łopyta (64., Bartosz Bogu, Kacper Bąk
GKS Bełchatów: Jakub Kowalski – Szymon Sarnik, Kamil Jasińki, Jakub Szczepaniak, Mikołaj Grzelak – Klaudiusz Krasa (80. Aleksy Jóźwik), Serhij Napolov (46. Damian Michalak), Kamil Mizera, Marcel Sadziński, Dawid Woźniakowski – Hubert Karpiński (61. Dominik Bajurski)

Żółte kartki: Bąk, Polus – Jasiński