Okręgowy Puchar Polski na start. Zapowiedź IV rundy

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

W ligowych rozgrywkach GKS Bełchatów spełnia pokładane nadzieje i plasuje się dwa punkty za liderem z Tomaszowa Mazowieckiego. Jednak zanim podopieczni Bogdana Jóźwiaka zmierzą się z Lechią w rozgrywkach III ligi, udadzą się do Tomaszowa na mecz z rezerwami tego klubu w ramach Okręgowego Pucharu Polski.

27 września o 17.30 „Brunatni” zmierzą się w IV rundzie okręgowego Pucharu Polski z Lechią II Tomaszów Mazowiecki. Zespół ten jest beniaminkiem Klasy A w grupie I Piotrków Trybunalski. W ubiegłym sezonie zajęli drugie miejsce – za GKS-em II Bełchatów – w Klasie B. Podopieczni Bartłomieja Jeske i Kamila Szymczaka równie dobrze radzą sobie w ostatnich tygodniach. W pięciu meczach zdobyli 12 punktów i są liderem swojej grupy. Jedynej porażki uznali przeciwko Skalnikowi II Sulejów (1:2). Natomiast w miniony weekend pokonali na wyjeździe LKS Lubochnię aż 7:3.

Trener biało-zielono-czarnych po meczu z ŁKS-em Łomża (5:1) zapowiedział, że w środę zobaczymy zawodników, którzy w obecnym sezonie występują rzadziej. Tym samym szansę debiutu powinni dostać m.in. Jakub Kowalski czy Kamil Jasiński. Mamy nadzieję, że w „Brunatni” zaprezentują się lepiej niż przed rokiem. Wówczas w konkursie jedenastek lepsi od GKS-u okazali się zawodnicy Pilicy Przedbórz.

Pary IV rundy Okręgowego Pucharu Polski – etap piotrkowski:

Stal Niewiadów – RKS Radomsko
Astoria Szczerców – Skalnik Sulejów
Lechia II Tomaszów Mazowiecki – GKS Bełchatów
Polonia Gorzędów – Ceramika Opoczno
Włókniarz Moszczenica – Lechia Tomaszów Mazowiecki
Włókniarz Zelów – Omega Kleszczów
Kasztelan Żarnów – Szczerbiec Wolbórz
MGKS Drzewica – Polonia Piotrków Trybunalski