• Jarosław Trzeboński 90.
18 stycznia 2024
12:00

Pierwszoligowiec lepszy od GKS-u. Porażka w pierwszym zimowym sparingu

W pierwszym meczu kontrolnym w trakcie przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2023/2024, podopieczni Bogdana Jóźwiaka przegrali z pierwszoligową Wisłą Płock 1:4.

Spotkanie lepiej rozpoczęli biało-zielono-czarni, którzy wyszli na prowadzenie w 9. minucie dzięki trafieniu Łukasza Wrońskiego. Wychowanek GKS-u trafił również dwadzieścia minut później, ale było to trafienie samobójcze. Na przerwę obie ekipy schodziły z remisem, a w grze nie było widać różnicy klas rozgrywkowych, które dzielą „Nafciarzy” i „Brunatnych”.

Po przerwie do głosu doszli płocczanie, którzy między 69. a 73. minutą zaaplikowali GKS-owi trzy bramki. Dwie z nich zdobył Krzysztof Janus, był zawodnik klubu. Dzieło podopiecznych Dariusza Żurawia wykończył Fryderyk Gerbowski. W ostatniej minucie wynik ustalił Jarosław Trzeboński, zmniejszając rozmiary porażki.

W szeregach biało-zielono-czarnych wystąpił testowany Mateusz Malec, a także zawodnicy z akademii: Jonasz Wiewiórowski i Piotr Więcławik. W barwach Wisły Płock wystąpili za to dobrze znani w Bełchatowie Émile Thiakane oraz Krzysztof Janus.

Kolejny sparing drużyna Bogdana Jóźwiaka rozegra 23 stycznia, a rywalem będzie Górnik Łęczna.

Wisła Płock – GKS Bełchatów 4:2 (1:1)
Bramki: – Łukasz Wroński 28 (sam), Krzysztof Janus 69, 71 (k), Fryderyk Gerbowski 73 – Łukasz Wroński 9, Jarosław Trzeboński 90

Wisła Płock (I połowa): Krzysztof Kamiński – David Niepsuj, Jakub Szymański, Marcus Haglind-Sangré, Fabian Hiszpański – Mateusz Szwoch, Jakub Grič, Kristián Vallo, Oskar Tomczyk, Gleb Kuchko – Łukasz Sekulski.
Wisła Płock (II połowa): Bartłomiej Gradecki – Kacper Laskowski, Beniamin Czajka, Adam Chrzanowski, Miłosz Kurowski – Mieszko Lorenc, Radosław Cielemęcki, Émile Thiakane, Fryderyk Gerbowski, Krzysztof Janus – Bartosz Borowski
GKS Bełchatów (I połowa): Leonid Otczenaszenko – Szymon Sarnik, Kamil Jasiński, Mariusz Holik, Mateusz Szymorek – Klaudiusz Krasa, Mateusz Malec, Bartłomiej Bartosiak, Serhij Napolov, Łukasz Wroński – Przemysław Zdybowicz.
GKS Bełchatów (II połowa): Jakub Kowalski – Szymon Sarnik (74. Jonasz Wiewiórowski), Jarosław Trzeboński, Jakub Szczepaniak, Mikołaj Grzelak – Miłosz Nowak, Serhij Napolov (66. Piotr Więcławik), Artur Golański, Patryk Skórecki, Dawid Woźniakowski – Hubert Karpiński

Żółte kartki: Grzelak, Golański