16 marca 2024
15:00
GieKSa Arena w Bełchatowie

Bezzębny GKS pokonany w swojej twierdzy

Miłe złego początki. Tak można opisać mecz GKS-u Bełchatów z Mławianką Mława, który zakończył się pierwszą porażką biało-zielono-czarnych na własnym obiekcie w sezonie 2023/2024.

GKS zaczął mecz z dużym animuszem. Już w pierwszych pięciu minutach na prowadzenie mogli nas wyprowadzić Przemek Zdybowicz czy Mateusz Malec, ale w obu przypadkach dobrze interweniował bramkarz Mławianki. Niestety im dłużej trwało sobotnie spotkanie, tym giekaesiacy mieli coraz większe trudności z przedostawaniem się pod bramkę gości. Kolejną dobrą okazję bełchatowianie stworzyli dopiero w 37. minucie. Bartek Bartosiak przejął piłkę w środku pola i podał do niepilnowanego Zdybowicza, ale napastnik GKS-u nie trafił w światło bramki. Przed przerwą jeszcze jeden mocny strzał zza pola karnego oddał „Bartas”, ale i tym razem górą był golkiper MKS-u.

Druga połowa, dla podopiecznych trenera Bogdana Jóźwiaka, zaczęła się od prawdziwego kataklizmu. Mariusz Holik przegrał pojedynek z napastnikiem Mławianki, który uderzył mocno na bramkę Leona Otczenaszenki. Strzał został zablokowany przez Oskara Wójcika, ale przy dobitce Stanislava Hrebena nasz bramkarz musiał skapitulować. Po straconym golu goście z Mławy bronili się bardzo umiejętnie, a GKS miał duże problemy z wykreowaniem akcji ofensywnych. Dopiero w 66. minucie do kolejnej okazji strzeleckiej doszedł „Zdybo”, ale i tym razem dobrze interweniował Piotr Piotrowski.

Kilka minut później było już 2:0 dla gości. Piłkę na wolne pole dostał Jakub Tworek, który bez większego wysiłku minął Szymona Sarnika i precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku pokonał Otczenaszenkę. W 78. minucie na mocny strzał zza pola karnego zdecydował się Łukasz Wroński, ale piłka po tym uderzeniu odbiła się od dwóch słupków bramki strzeżonej przez Piotrowskiego i wyszła w pole. Po dobitce piłka ponownie znalazła się w rękach bramkarza Mławianki. Po tej akcji bełchatowianie mieli jeszcze jedną dobrą sytuację do strzelenia gola, ale Hubert Karpiński z bliskiej odległości nie trafił w bramkę.

Niestety po słabym meczu w wykonaniu GKS-u Mławianka wywiozła z Bełchatowa zasłużone zwycięstwo tym samym przerywając niesamowitą serię „Brunatnych” 19. meczów bez porażki na własnym stadionie. W zupełnie innych nastrojach pozostają biało-zielono-czarni, którzy w ostatnich trzech meczach zdobyli ledwie 2 oczka.

GKS Bełchatów – Mławianka Mława 0:2 (0:0)