Zaskoczyć Berensztajna w Kleszczowie. Zapowiedź starcia z Omegą

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Za nami udany start GKS-u Bełchatów w rozgrywkach BetCris IV ligi. Podopieczni Bogdana Jóźwiaka pokonali na własnym obiekcie Skalnik Sulejów 4:1. Jak przyznał sam trener w pomeczowej rozmowie, mimo wygranej, przed „Brunatnymi” jeszcze wiele pracy. Terminarz jest jednak nieubłagalny od samego początku, bowiem już w środę GKS rozegra kolejny mecz! Czy Omega Kleszczów pod wodzą Jacka Berensztajna postawi się biało-zielono-czarnym?

CHARAKTERYSTYKA RYWALA

LKS Omega Kleszczów

Rok założenia: 1992
Adres: Sportowa 3, 97-410 Kleszczów
Barwy: zielono-żółte
Trener: Jacek Berensztajn
Stadion: Stadion Gminny w Kleszczowie

Omega Kleszczów to klub dobrze znany lokalnej, piłkarskiej publiczności. Zespół wywodzący się z jednej z najbogatszych gmin w Polsce od lat występuje na piątym szczeblu rozgrywkowym. W jego szeregach na przestrzeni lat oglądaliśmy zawodników, którzy stanowili o sile GKS-u Bełchatów w jego poszczególnych etapach historii. W pierwszej kolejce nowego sezonu, podopieczni Jacka Berensztajna zremisowali z Polonią Piotrków Trybunalski 1:1.

SYTUACJA W GKS

Po wygranej 4:1 nad Skalnikiem Sulejów, trener Bogdan Jóźwiak podkreślał, iż przed GKS-em jeszcze wiele pracy. Jednak dobry występ i skuteczność jego zawodników sprawiły, iż pierwszą serię spotkań zakończyliśmy na najniższym stopniu podium, ustępując jedynie rezerwom Widzewa Łódź i  Zjednoczonym Stryków. W spotkaniu ze Skalnikiem dwukrotnie na listę strzelców wpisali się Przemysław Zdybowicz oraz Bartłomiej Bartosiak. W Kleszczowie zapewne będą chcieli ponownie pokonać bramkarza rywali. Podrażniony i zmotywowany do zdobycia gola może być Artur Golański, który nie wykorzystał rzutu karnego w meczu 1. kolejki.

CZY WIESZ, ŻE…

Trenera kleszczowian nie trzeba przedstawiać. Jacek Berensztajn to legenda GKS-u Bełchatów. To właśnie w biało-zielono-czarnych barwach wypłynął na szerokie wody. Występował w GKS-ie, z przerwami, w latach 1990-2003, a w między czasie grał także dla Siarki Tarnobrzeg, austriackiego SV Reid czy Odry Wodzisław Śląski. Popularny „Berek” był pierwszym wychowankiem górniczego klubu, który wystąpił w reprezentacji, a także autorem setnego gola GKS-u w Ekstraklasie. Przez lata był wzorem do naśladowania dla lokalnej młodzieży marzącej o grze w piłkę. Po rozstaniu z „Brunatnymi” występował między innymi KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Zagłębia Sosnowiec czy Włókniarza Zelów. 48-letni dziś Berensztajn po zakończeniu kariery został trenerem i prowadzi lokalne kluby z niższych klas rozgrywkowych. Szkoleniowcem Omegi Kleszczów jest od grudnia 2019 roku. W 2018 roku sprawdziliśmy, co słychać u ikony bełchatowskiego klubu.

Piłkarze GKS-u Bełchatów rozegrają mecz wyjazdowy, lecz gdy spojrzą na adres obiektu w Kleszczowie, będą mogli poczuć się jak w domu. Omega swoje spotkania rozgrywa bowiem na stadionie przy ulicy… Sportowej 3.

W obu drużynach występuje wielu zawodników, którzy w przeszłości grali po drugiej strony barykady. W Omedze zobaczyć możemy między innymi Huberta Jakubca, który jesienią 2021 roku był zgłoszony do rozgrywek II ligi w barwach GKS-u. Ponadto przeszłość przy bełchatowskiej Sportowej 3 mają między innymi Miłosz Kapica, Bartłomiej Rygała czy Mateusz Miarka. Natomiast spośród piłkarzy „Brunatnych” w Omedze występowali Tomasz Bąkowicz, Mikołaj Bociek czy Mikołaj Grzelak.

W ubiegłym sezonie zespół Omegi Kleszczów nie przepadał za schodzeniem z murawy wraz ze statusem quo. Kleszczowianie zaledwie raz remisowali z ligowym przeciwnikiem. W pozostałych meczach zanotowali 24 zwycięstwa i dziewięć porażek. Dobra i bezkompromisowa postawa pozwoliła jednak na zajęcie „tylko” trzeciego miejsca za Wartą Sieradz i RKS-em Radomsko.

EPILOG

Pierwszy wyjazd i od razu derby powiatu bełchatowskiego. Takich lokalnych potyczek, z racji regionalności ligi, możemy spodziewać niemal co kolejkę. Za Omegą niezwykle udany sezon i zapewne także w tym jej piłkarze chcieliby powalczyć o awans. Po remisie w pierwszej kolejce z pewnością będą chcieli powalczyć o komplet punktów przed własną publicznością. Dla GKS-u będzie to okazja do wyjazdowego starcia i bliższego zapoznania się z klimatem IV ligi. Wszak, na GIEKSA Arenie atmosfera była iście pierwszoligowa! Pierwszy gwizdek meczu 2. kolejki BetCris IV Ligi w środę o godz. 17.