Starcie na szczycie tabeli. Zapowiedź meczu z rezerwami Widzewa

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Starcia z Widzewem Łódź od zawsze miały dla bełchatowian dodatkowe, kibicowskie znaczenie. Tym razem naprzeciw biało-zielono-czarnym staną rezerwy łódzkiej drużyny, lecz mecz ten będzie niezwykle ważny tabeli IV ligi. Zwycięzca zgarnia fotel lidera! Zapraszamy na zapowiedź spotkania z Widzewem II Łódź.

CHARAKTERYSTYKA RYWALA

RTS Widzew II Łódź

Rok założenia: 1922
Adres: ul. Stanisława Małachowskiego 5/7, 90-160 Łódź
Barwy: czerwono-biało-czerwone
Trener: Patryk Czubak
Stadion: Baza Treningowa Widzewa Łódź w Łodzi

Rezerwy Widzewa Łódź to młody zespół wzmocniony doświadczonymi piłkarzami w osobach Kamila Tlagi, Macieja Kazimierowicza, Daniela Mąki czy Konrada Niedzielskiego. Zespół Patryka Czubaka wszedł w rozgrywki niezwykle rozpędzony, bowiem pokonał kolejno WKS Wieluń 6:1 oraz Stal Niewiadów 8:0. W następnych kolejkach młodzi Widzewiacy nieco wyhamowali, wygrywając z Borutą Zgierz po dwóch bramkach Daniela Mąki z rzutów karnych, a także bezbramkowo remisując z Polonią Piotrków Trybunalski. Widzew, podobnie jak GKS, swoją grę opiera na skutecznej ofensywie, w której kluczową rolę odgrywa duet Mąka – Niedzielski. Łącznie zdobyli oni trzynaście z szesnastu goli łódzkiego zespołu w tym sezonie.

SYTUACJA W GKS

Dzięki potknięciu rezerw Widzewa oraz wygranej z LKS Kwiatkowice (4:1) biało-zielono-czarni po raz pierwszy w sezonie przejęli fotel lidera. Tym samym do starcia z bezpośrednim rywalem podchodzą w lepszej sytuacji punktowej oraz z niewątpliwą przewagą psychologiczną. Podopieczni Bogdana Jóźwiaka wracają także na GIEKSA Arenę po trzech wyjazdowych starciach w Kleszczowie, Kutnie i Kwiatkowicach. W pierwszych kolejkach „Brunatni” dobrze radzą sobie pod bramką przeciwnika, a liderami strzelców w naszym zespole są Damian Warnecki, Artur Golański i Łukasz Wroński (wszyscy po trzy bramki). Martwi za to dyspozycja obrony, która zaledwie raz zachowała czyste konto. Występ tej formacji będzie w środę niezwykle ważny. Rywal udowodnił w pierwszych tygodniach sezonu, że wie, jak wykorzystywać sytuacje strzeleckie.

CZY WIESZ, ŻE…

Daniel Chwałowski, Mateusz Kempski oraz Konrad Niedzielski mają za sobą występy w GKS-ie Bełchatów. Chwałowski to wychowanek „Brunatnych”, który w sezonie 2017/18 zaliczył epizodyczne występy w pierwszej drużynie na poziomie II ligi oraz w Pucharze Polski. 22-letni pomocnik reprezentował także barwy Concordii Piotrków Trybunalski czy Orkana Buczek, a od tego sezonu gra dla Widzewa. Mateusz Kempski jeszcze przed rokiem był nadzieją ofensywy GKS-u Bełchatów w II lidze. Wprowadzany na szczebel centralny napastnik uzbierał jednak zaledwie 82 minuty w pierwszym zespole, nie znajdując zaufania u Patryka Rachwała. Przygodę z Bełchatowem od drużyn juniorskich rozpoczął także Konrad Niedzielski, który w latach 2010-2013 był piłkarzem GKS-u. Debiutu w pierwszym zespole się nie doczekał, lecz odgrywał ważną rolę w drużynie występującej na co dzień w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. 28-letni dziś pomocnik występował potem m.in. w Zjednoczonych Bełchatów, Nerze Poddębice, Unii Skierniewice czy KS Kutno.

Także trener bełchatowskiej drużyny, Bogdan Jóźwiak, był w przeszłości związany z łódzkim klubem. W latach 1992-95 reprezentował barwy Widzewa Łódź, z którym wystąpił w Pucharze UEFA (nasz trener zdobył jedną bramkę na europejskiej arenie). Łącznie Jóźwiak-piłkarz wystąpił w ponad stu spotkaniach, zdobywając kilkanaście bramek dla zespołu z Alei Piłsudskiego.

Środowe spotkanie to nie tylko starcie lidera i wicelidera BetCris IV ligi, ale także ważne spotkanie dla kibiców z województwa łódzkiego. Historia starć pierwszych drużyn GKS-u Bełchatów oraz Widzewa Łódź jest niezwykle bogata, a wiele z nich rozegrano na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Możecie o nich poczytać TUTAJ – w jednej z archiwalnych zapowiedzi meczu GKS – Widzew.

EPILOG

To z pewnością będzie jedno z ważniejszych starć tego sezonu. Wygrana GKS-u sprawi, iż rywale zaczną tracić dystans do zespołu Bogdana Jóźwiaka już od samego początku ligowego wyścigu. Kibice zgromadzeni przy Sportowej 3 mogą zobaczyć także wiele bramek, ponieważ oba zespoły posiadają najlepsze ofensywy w lidze i łącznie zdobyły już 31 goli. Pierwszy gwizdek meczu GKS – Widzew II o godzinie 17. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi HattrickTV.