Lukas Klemenz w GKS Bełchatów

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Przygotowująca się do nowego sezonu drużyna GKS Bełchatów została wzmocniona drugim defensywny zawodnikiem. Umowę z klubem podpisał w piątek wielokrotny młodzieżowy reprezentant Polski Lukas Klemenz.

Młody zawodnik przeszedł dziś badania medyczne, po których złożył podpis pod umową do 30 czerwca 2017 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Klemenz pomimo młodego wieku imponuje warunkami fizycznymi. Mierzący 190 cm zawodnik od dłuższego czasu był w kręgu zainteresowań górniczego klubu. Z zakontraktowania Lukasa bardzo zadowolony jest trener Rafał Ulatowski.

– Lukas był monitorowany przez nasz klub podczas rundy wiosennej. Może występować z powodzeniem w środku obrony lub jako defensywny pomocnik. Pozyskanie młodzieżowego reprezentanta Polski wpisuje się w naszą strategię pozyskiwania zawodników, którzy stawiają na swój rozwój i za miejsce do tego uważają PGE GKS Bełchatów.

Urodzony 24 września 1995 roku Klemenz jest Polakiem urodzonym w Niemczech. Od trzeciego miesiąca życia mieszka w naszym kraju a jego pierwszym klubem była Sparta Prudnik. Ostatnią rundę spędził w Koronie Kielce, do której został wypożyczony z francuskiego FC Valencinnes. W kieleckim klubie wystąpił w dziesięciu meczach Ekstraklasy.

Dużo większy dorobek meczowy 19-letni Klemenz ma w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Nowy nabytek „Brunatnych” ma na koncie ponad 40 występów z orłem na piersi. W Bełchatowie Lukas spotka kolegów z reprezentacji U-20 Marcina Flisa, Damiana Szymańskiego i Łukasza Wrońskiego.

Lukas Klemenz to drugi letni nabytek PGE GKS Bełchatów. Wcześniej umowę podpisał czeski defensor Václav Cverna.