Z Ekstraklasy do II ligi! GKS wypożyczył zawodnika Zagłębia

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Patryk Mularczyk został kolejnym piłkarzem, który wzmocnił drużynę GKS-u Bełchatów. 20-letni ofensywny pomocnik został wypożyczony z beniaminka Ekstraklasy – Zagłębia Sosnowiec. W Bełchatowie spędzi najbliższy sezon.

Nasz nowy nabytek może występować zarówno na bokach pomocy jak i na pozycji numer „dziesięć”. Dotychczasową karierę piłkarską spędził w Zagłębiu, którego jest wychowankiem, a także przez dwie rundy (wiosna 2016 i 2017) spędził w Skrze Częstochowa. W minionym sezonie młody piłkarz był jednym z ważnych ogniw trenera Dudka – zanotował siedemnaście występów w I Lidze i strzelił dwie bramki. Wystąpił również dwukrotnie w rozgrywkach Pucharu Polski. Mimo młodego wieku Mularczyk rozegrał już dziewiętnaście spotkań w I Lidze (2 bramki), cztery w II lidze oraz trzydzieści dwa mecze w III Lidze, gdzie dwunastokrotnie skierował piłkę do bramki. GKS Bełchatów to kolejny etap w zdobywaniu doświadczenia – boiskowego i życiowego – dla nowego pomocnika „Brunatnych”!

Patryka witamy w Bełchatowie i życzymy wielu udanych spotkań!

Ponadto klub poinformował o zawodnikach, którzy są jeszcze testowani przez trenera Derbina i jego sztab. Do Adama Setli dołączył inny napastnik – Piotr Kurbiel, który trzykrotnie wystąpił w Ekstraklasie w barwach Lecha Poznań. W ubiegłym sezonie reprezentował barwy Olimpii Elbląg, w której pominął tylko jedno spotkanie w lidze – 33 mecze i sześć bramek 22-letniego zawodnika to bardzo świetna statystyka. Jeżeli podpisze kontrakt z GKS-em, liczymy na utrzymanie formy strzeleckiej przez Kurbiela. Tym bardziej, że naszego najlepszego strzelca GKS-u w ubiegłej edycji II ligi w Bełchatowie już nie ma.