Trzy gole Bartosiaka i trzy punkty GKS-u w Opocznie

Po remisie przy Sportowej z Pogonią Zduńska Wola (2:2), podopieczni Bogdana Jóźwiaka powrócili na zwycięskie tory. W Opocznie GKS okazał się lepszy od tutejszej Ceramiki, a hat-trickiem popisał się Bartłomiej Bartosiak.

Od pierwszych minut spotkania „biało-zielono-czarni” atakowali na bramkę Ceramiki, lecz nie byli w stanie pokonać Krystiana Trzebińskiego. Tym samym w pierwszej połowie kibice zobaczyli tylko jedną bramkę, strzeloną tuż przed przerwą. Rzut karny pewnie wykorzystał Bartłomiej Bartosiak. Po zmianie stron GKS podkręcił tempo, czego efektem były dwie kolejne bramki „Bartasa”. Na listę strzelców wpisali się także Przemysław Zdybowicz oraz Damian Warnecki.

Pierwszy formę Krystiana Trzebińskiego sprawdził Bartłomiej Bartosiak, który w 3. minucie uderzał z rzutu wolnego. 17-letni goalkeeper Ceramiki zachował jednak czujność i odbił piłkę lecącą w lewy dolny róg bramki. W 7. minucie odważnie do środka ruszył Damian Warnecki, lecz jego strzał z prawej nogi przeleciał nad poprzeczką. Pięć minut później lepiej skalibrowanego celownika zabrakło również Przemysławowi Zdybowiczowi, a w kolejnej akcji „bombę” Artura Golańskiego na twarz przyjął Patryk Wijata. W 20. minucie ze strzałem Warneckiego poradził sobie Trzebiński, a w kwadrans później próba Serhija Napolova okazała się zbyt lekka. W kolejnych fragmentach działo się zdecydowanie mniej, aż do końcówki pierwszej części. Wówczas na drybling w polu karnym gospodarzy zdecydował się Łukasz Wroński i po wyminięciu dwóch rywali, został zahaczony przez Dawida Poddębniaka, a sędzia Sekuterski zdecydowanym gestem wskazał na „jedenastkę”. Rzut karny na bramkę zamienił Bartosiak i GKS schodził na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Ceramika Opoczno – GKS Bełchatów 0:5 (0:1)
Bramki: Bartłomiej Bartosiak 45+3 (k), 58, 74, Przemysław Zdybowicz 49, Damian Warnecki 59

Ceramika Opoczno: Krystian Trzebiński – Ignacy Ogłoziński, Damian Telus, Patryk Wijata, Dawid Poddębniak – Marcin Mirecki (35. Filip Zawiasa), Kamil Jaworski (63. Mateusz Matysiak), Adam Banasiak, Mateusz Gruszczyński, Kacper Panfil – Paweł Kowalczyk (69. Kamil Juśkiewicz)
GKS Bełchatów: Leonid Otczenaszenko – Mateusz Szymorek, Jakub Szczepaniak, Mariusz Holik, Sebastian Ochocki – Bartłomiej Bartosiak, Artur Golański (80. Bartosz Bujalski), Łukasz Wroński (65. Mikołaj Grzelak), Serhij Napolov (71. Kamil Mizera), Damian Warnecki (75. Kacper Czapla) – Przemysław Zdybowicz (75. Bartłomiej Trzeboński)

Żółte kartki: Wijata, Kośmicki, Jaworski – Wroński, Napolov, Ochocki
Sędzia: Adam Sekuterski