22 kwietnia 2023
16:00
Gminny Stadion Sportowy w Niewiadowie

Przebudzenie ofensywy. Pogrom w meczu ze Stalą Niewiadów

Jesienią GKS Bełchatów nie pozostawił złudzeń Stali Niewiadów i zdobył dziesięć goli. Dzisiejsze spotkanie było bardziej wyrównane, ale i tak „Brunatni” pewnie ograli niżej notowanego rywala.

Strzelanie rozpoczął już w 2. minucie Łukasz Wroński. Najlepszy strzelec GKS-u wykorzystał dośrodkowanie Damian Warneckiego i umieścił piłkę w siatce. Gospodarze mogli odpowiedzieć już po chwili, lecz Otczenaszenko wyłapał próbę Świątka. Nasz golkiper popisał się jeszcze kilkoma dobrymi interwencjami, a Wroński i Napolov nie mogli przebić się przez obronę klubu z Niewiadowa. W 19. minucie gospodarze doprowadzili do remisu. Jan Dobko dobrze odnalazł się w polu karnym GKS-u i zdobył gola. Przed przerwą „Brunatni” ponownie objęli prowadzenie. W 33. minucie Golański zacentrował z lewej strony boiska, Napolov trącił piłkę, a Hubert Berłowski zdobył bramkę dla GKS-u.

W drugiej połowie podopieczni Bogdana Jóźwiaka z minuty na minutę zyskiwała przewagę. Trzecia bramka padła w 52. minucie, a na listę strzelców ponownie wpisał się Wroński. Chwilę później kolejną dobrą szansę dla Stali miał Świątek, ale popełnił faul w ataku. Po godzinie gry było już 4:1 dla GKS-u. Sylwestra Wojdala Pokonał Mikołaj Bociek. Dziesięć minut później Wroński mógł zdobyć trzeciego gola, ale piłka trafiła w poprzeczkę po jego uderzeniu z rzutu wolnego. W ostatnim kwadransie Bartłomiej Bartosiak potrzebował niespełna 120 sekund, by dwukrotnie umieścić piłkę w siatce. W 84. minucie wynik spotkania ustalił wracający po kontuzji Przemysław Zdybowicz.

Stal Niewiadów – GKS Bełchatów 1:7 (1:2)
Bramki: Jan Dobko 19 – Łukasz Wroński 2, 52, Hubert Berłowski 33, Mikołaj Bociek 61, Bartłomiej Bartosiak 79, 80, Przemysław Zdybowicz 84

Stal Niewiadów: Sylwester Wojdal – Bartłomiej Kobyłecki (65. Kacper Staszewski), Marcin Kotynia, Daniil Padzialinski, Andrii Holovchenko (46. Paweł Kuta) – Przemysław Szubert (65. Patryk Zielonka), Piotr Gulej, Robert Świątnicki (88. Mateusz Marusik), Marcin Ciesielski, Dawid Świątek (76. Damian Ścibiorek) – Jan Dobko
GKS Bełchatów: Leonid Otczenaszenko – Mateusz Szymorek, Mariusz Holik, Jarosław Trzeboński, Szymon Sarnik (76. Sebastian Ochocki) – Mikołaj Bociek (73. Miłosz Nowak), Artur Golański (76. Damian Michalak), Damian Warnecki (68. Bartłomiej Bartosiak), Serhij Napolov (68. Kamil Mizera), Łukasz Wroński (82. Bartłomiej Trzeboński) – Hubert Berłowski (65. Przemysław Zdybowicz

Żółte kartki: Golański, Zdybowicz, J. Trzeboński
Sędzia: Adam Sekuterski