12:40
GieKSa Arena w Bełchatowie

Podział punktów w ostatnim domowym meczu. GKS – Puszcza [NA ŻYWO]

90′
KONIEC MECZU! W starciu GKS-u Bełchatów z Puszczą Niepołomice bramki nie padły. O wszystkim decydować zatem będzie starcie z GKS-em Tychy.

90′
Piłka po strzale Thiakane opuszcza boisko przy chorągiewce…

90′
Sędzia dolicza 3 minuty.

90′
Po zagraniu Serafina, piłka opuszcza murawę. Od bramki Lenarcik.

89′
Rzut wolny dla Puszczy. Piłkarze obu drużyn zmierzają w pole karne GKS-u.

88′
Magiera w pole karne, uderza Biel, piłka mija bramkarza, ale obrońca wybija piłkę zmierzającą do pustej bramki!

87′
Dobrze indywidualnie Thiakane. Wywalczył rzut rożny.

85′
SŁUPEK! Piłka trafiła w słupek bramki Lenarcika. Następnie jeden z rywali dobił o uderzenie i piłka wpadła do siatki, ale był na spalonym. Nadal 0:0!

83′
ZAMIESZANIE W POLU KARNYM GKS! Ofiarnie interweniowali obrońcy i bramkarz. Ostatecznie jeden z obrońców wybił piłkę nad bramkę. Rzut rożny dla gości. To była kolejna świetna szansa gości.

81′
Pierwszy strzał Tomalskiego zablokował wślizgiem Kołodziejski, a drugie uderzenie gracza gości mija bramkę GKS-u!

79′
Pierwsza zmiana GKS-u: Zdybowicz w miejsce Winsztala.

75′
Kwadrans do końca. Czy ktoś przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść?

74′
Druga zmiana gości: Uwakwe w miejsce Orłowskiego.

73′
Świetnie Thiakane w dryblingu, ale jego strzał mija bramkę Górskiego.

72′
Świetnie uwolnił się Thiakane spod krycia rywali. Senegalczyk pomknął do przodu. Ostatecznie po centrostrzale Wołkowicza piłka opuszcza murawę.

68′
Serafin centruje w pole karne, piłkę uderza jeden z zawodników Puszczy, ale świetnie broni Lenarcik! Akcję próbował zakończyć Tomalski, ale strzelił nad bramką!

67′
Thiakane fauluje i Puszcza będzie mogła zagrozić bramce GKS-u z rzutu wolnego.

66′
Krótko rozegrany rzut wolny w wykonaniu gości nie sprawił większych problemów obrońcom GKS-u.

64′
Mamy pierwszą zmianę w tym meczu. W miejsce Kleca, na murawie w drużynie gości melduje się Bartosz Żurek.

64′
Długo rozgrywali piłkę niepołomiczanie, ale ostatecznie piłkę złapał Lenarcik.

62′
Dobra zagranie na wolne pole, ale Górski uprzedza Wołkowicza.

61′
Dośrodkowanie w pole karne GKS-u, uderzenie piłki głową i pewnie łapie bramkarz biało-zielono-czarnych.

58′
Nadal w ataku Puszcza, ale Brunatni nadal skutecznie w obronie.

57′
Strzał Kleca z dystansu w sam środek bramki. Pewnie łapie Lenarcik.

51′
Świetna kontra Puszczy, w której główną rolę odgrywał Sitek. Źle w polu karnym GKS-u zachował się jednak napastnik gości. Od bramki Lenarcik.

50′
Świetna okazja Puszczy! Najpierw Magiera wybił piłkę, a potem jeden z graczy gości niecelnie uderzył z dystansu!

48′
Magiera w pole karne, lecz wprost na głowę obrońcy.

47′
Faulowany Winsztal i GKS stanie przed szansą na objęcie prowadzenia. Rzut wolny!

46′
Zaczęli!

Marcin Sierczyński gra dalej! Opatrywany w końcówce pierwszej połowy obrońca, wybiegł na murawę wraz z całą drużyną GKS-u!

Za chwilę początek drugiej połowy! Czy w niej kibice zobaczą bramki?

45+1′
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! Rzut rożny dla gości. Świetnie zachował się Magiera wyręczając Lenarcika. Ostatecznie nasz golkiper wyłapał piłkę a sędzia zakończył pierwszą połowę. W Bełchatowie do tej pory bez bramek.

45′
Świetnie Sierczyński przy linii końcowej boiska, ale niestety potknął się i stracił piłkę. Uraz sprzed kilku minut uniemożliwia mu grę. GKS gra w 10.

42′
Nieudany rzut rożny w wykonaniu Puszczy. Koledzy mają pretensje do wykonawcy – Eizencharta.

40′
Winsztal za mocno w pole karne i od autu zaczną goście.

39′
Nasz defensor może grać dalej!

38′
Kolejny strzał Tomalskiego obok bramki. Natomiast Sierczyński wymaga pomocy medycznej.

36′
Nie wyszło to zagranie Tomalskiemu i Lenarcik chwyta piłkę w „koszyczek”. Chwilę potem strzał Eizencharta nad bramką.

32′
Świetnie przejął i pobiegł do przodu Kołodziejski. Podał do Biela, który został sfaulowany.

31′
Świetnie zagrał Sierczyński w pole karne Górskiego, ale z piłką minęli się zarówno Winsztal i Wołkowicz.

30′
GKS w ataku, ale szczelna obrona Puszczy nie daje się przejść.

27′
Lenarcik łapie piłkę i szybko gra do przody na Winsztala. Młody napastnik fauluje jednak obrońcę.

26′
Ten stały fragment gry GKS-owi nie wyszedł, ale utrzymali się przy piłce i tworzą atak pozycyjny.

25′
Zostajemy w polu karnym Górskiego. Rzut rożny z drugiej strony boiska.

24′
Wołkowicz głową i rzut rożny dla podopiecznych Węglewskiego. Może teraz!

24′
Faulowany Flaszka i Magiera po raz kolejny będzie miał okazję dośrodkować w pole karne gości.

22′
Faul Sierczyńskiego w centralnej części boiska. Szybko zaczęli goście.

20′
I znowu wzeszło słońce nad stadionem. Czy to zwiastun bramki dla GKS?

19′
Niewiele zabrakło, ale w tej sytuacji Brunatni mieli pecha. Nadal 0:0.

18′
Winsztal faulowany tuż przy linii końcowej boiska pod bramką Puszczy. Rzut wolny dla GKS-u.

16′
Biel dośrodkował w pole karne na Wołkowicza, ale jego strzał okazał się niecelny.

15′
Świetnie Wołkowicz! Wybił piłkę na aut. Zagrożenie na chwilę oddalone.

14′
I Puszcza będzie miała kolejny rzut wolny. Blisko do bramki Lenarcika – ok. 18m.

13′
Rzut wolny dla Puszczy, ale obrońcy radzą sobie z tym dośrodkowaniem.

10′
Dośrodkowanie z rzutu rożnego zakończone niecelnym strzałem Winsztala. Ale było blisko!

9′
Brunatni wreszcie opuścili własną połowę. Gospodarze mają rzut rożny.

8′
Kolejny, niecelny strzał z dystansu Serafina. A nad Bełchatowem oberwanie chmury. Gramy w deszczu!

6′
Po płaskim zagraniu w pole karne GKS-u, piłkę pewnie chwyta Lenarcik.

5′
Strzał Serafina niecelny. Od bramki Lenarcik.

3′
Uderzył piłkę głową Orłowski, ale nie leciała ona w światło bramki po muśnięciu niej przez obrońcę.

3′
Faul Kołodziejskiego w centralnej części boiska. Rzut wolny dla gości.

1′
Pierwszy atak Brunatnych przerwany faulem Sierczyńskiego. Przy piłce Puszcza.

1′
Zaczynamy! Dawid Flaszka na środku boiska i… gramy!

„Mień się GieKSo, mień…” właśnie rozbrzmiało przy Sportowej. Po raz ostatni w sezonie 2019/20…

Na murawie są już gracze obu zespołów oraz zespół sędziowski! Pierwszy gwizdek już za chwilę.

Brunatni zagrają dzisiaj na zielono-czarno, goście cali w bieli.

Do pierwszego gwizdka coraz mniej czasu. Piłkarze już w szatniach przygotowują się do pierwszego gwizdka, a na trybunach jest coraz więcej kibiców.

Znamy już składy obu drużyn. Oto wyjściowe „jedenastki” GKS-u oraz Puszczy:

Image

Jest to ostatnie spotkanie obecnego sezonu przy Sportowej 3. Do Bełchatowa przyjeżdża „królowa wyjazdów” – Puszcza Niepołomice tylko raz przegrała wyjazdowe starcie. Goście są już pewnie utrzymania. Brunatni nadal drżą o ligowy byt, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Witamy w relacji tekstowej spotkania 33. kolejki Fortuna I Ligi pomiędzy GKS-em Bełchatów a Puszczą Niepołomice!